• Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi

          • 18. október si verejnosť pripomína ako Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi. Tento deň bol ustanovený na zvyšovanie povedomia o obchodovaní s ľuďmi, jeho prevencii a pomoci obetiam. S touto problematikou sa oboznámili a následne o nej diskutovali aj  naši žiaci 8. a 9. ročníkov. Aby lepšie pochopili nebezpečenstvo a riziká tejto témy, premietli sme im prevenčný film 0800 800 818 v ktorom obete obchodovania rozprávajú o svojich reálnych osudoch. Proti obchodovaniu s ľuďmi sa vedie množstvo iniciatív a kampaní. Dôležité je zvyšovať povedomie o tomto probléme a vzdelávať verejnosť.

            Autor: Mgr. Dana Knapová

          • Deň úsmevu

          • „Svetový deň úsmevu“ sa oslavuje každoročne  prvý októbrový piatok, tento rok je to 4. októbra. Cieľom tohto dňa je povzbudiť ľudí, aby sa usmievali a šírili pohodu. Deň úsmevu je výbornou príležitosťou na zamyslenie sa nad tým, ako jednoduchý úsmev môže pozitívne ovplyvniť stav našej duše, ako aj na náladu iných ľudí. V rámci tohto dňa si žiaci a učitelia našej školy užili pohodlný deň v teplákoch (teplákový deň). Každý, kto v tento usmievaný deň vyjadril svoju duševnú pohodu pohodnými teplákmi, sa tešil zo sladkého prekvapenia.

            Autor: Mgr. Jana Boguská, Mgr. Kristína Jedináková

          • 10.10. – Deň duševného zdravia

          • Dňa 15.10.2024 sa na našej škole uskutočnila aktivita na tému Duševné zdravie, ktorej sa zúčastnili žiaci druhého stupňa bežných aj špeciálnych tried s dôrazom na inklúziu. Aktivite sme venovali dve vyučovacie hodiny. V úvode mali žiaci možnosť zoznámiť sa s témou prostredníctvom prezentácie a modelových situácií, počas ktorých si skúšali, ako by pomohli spolužiakovi v ťažkých chvíľach. Diskutovali sme aj o tom, čo by oni sami očakávali, keby sa cítili nešťastne. V ďalšej časti žiaci pracovali v dvoch skupinách na tvorbe projektov a plagátov propagujúcich duševné zdravie. Prostredníctvom dixit kariet vyjadrovali svoje vlastné pocity a skúsenosti. Na aktivite sa zúčastnila aj pani asistentka, ktorá sa aktívne zapájala a spolu s učiteľkou. To povzbudilo a motivovalo žiakov hovoriť  o svojich pocitoch a emóciách. Aktivity podporili otvorenú komunikáciu o dôležitosti duševného zdravia v škole.

            Autor:  PaedDr. Jana Pierová