• Látky nebezpečné pre človeka

• Dňa 23. júna 2023 k nám zavítala na prednášku pracovníčka z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Starej Ľubovni na tému - Prevencia drogových závislostí. Žiakov I. a II. stupňa oboznámila s tematikou nebezpečenstva užívania týchto látok, ich rozdelenia a následne aj s ich devastačným účinkom pre ľudský organizmus. V rámci tejto témy si mohli žiaci osobne vyskúšať prístroj - CO monitor. Veríme, že táto prednáška bola poučná pre všetkých a odniesli sme si veľa cenných rád.

• Prednáška o hepatitíde

• V mesiaci máj k nám zavítala na prednášku Hepatitída – Žltačka, pracovníčka z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Starej Ľubovni. Žiakom 5. a 6. ročníka priblížila hygienické zásady, ktoré je potrebné denne dodržiavať. Poučila ich o správnom používaní hygienických pomôcok, správnom používaní toalety, o hygiene umývania rúk a celého tela. Žiakom ukázala správny postup umývania rúk, korí si aj následne vyskúšali. Veríme, že táto prednáška bola veľmi poučná pre všetkých a odniesli sme si veľa cenných rád, ktoré budeme dodržiavať, aby sme boli stále zdraví.