• Vianočné vystúpenie

• Posledný deň pred odchodom na vianočné prázdniny sme sa spoločne rozlúčili krásnym vianočným programom, do ktorého sa zapojili žiaci z každej triedy. Program bol pestrý. Tradičné vianočné koledy, scénky a pásma boli prepletené moderným a rómskym tancom, hrou na gitare a básničkami.

• Stolnotenisový turnaj

• V mesiaci november sme na našej škole v rámci Európskeho týždňa boja proti drogám organizovali rôzne aktivity, aby sme deťom ukázali a naučili ich, že je lepšie tráviť čas zmysluplne a zdravo ako podľahnúť drogám. Preto sme usporiadali stolnotenisový turnaj medzi žiakmi našej školy. Žiaci si zmerali svoje stolnotenisové zručnosti. Turnaja sa zúčastnilo 15 chlapcov, medzi ktorými nakoniec ostal neporazený Jozef Jeleň (III.A ŠT). Na druhom mieste skončil Lukáš Čureja (V.A ŠT)a na treťom mieste Michal Bíly (IV.A ŠT).

• Mikulášsky futsalový turnaj

• Dňa 7. decembra 2022 sme na našom elokovanom pracovisku ZŠ Podsadek usporiadali mikulášsky futsalový turnaj. Na turnaji si zmerali svoje futsalové schopnosti a zručnosti žiaci deviatych ročníkov zo ZŠ Jakubany, ZŠ Lomnička, ŠZŠ Podolínec a naši žiaci zo ZŠ v Podsadku. Hralo sa systémom každý s každým. Zápasy boli napínavé a plné zvratov, emócii a súperenia. Hralo sa predovšetkým v duchu fair play.

• Deň otvorených dverí na SOŠ technickej v Starej Ľubovni

• Dňa 11.01.2023 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili dňa otvorených dverí na Strednej odbornej škole technickej v Starej Ľubovni. Pre všetkých záujemcov o štúdium bol v duchu hesla tejto školy, „Zapni sa pre techniku,“ pripravený bohatý program, v ktorom sa dozvedeli podrobné informácie o ponúkaných odboroch a boli im odprezentované spolupracujúce firmy duálneho vzdelávania. Žiaci si mali možnosť v jednotlivých učebniach prakticky vyskúšať inštalačné, elektromechanické práce či prácu v autodielni. Z ponúkaných odborov našich žiakov najviac zaujal odbor autoopravár - mechanik.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• V mesiaci november každoročne organizujeme na našej škole týždeň aktivít pod názvom Európsky týždeň boja proti drogám. Našim zámerom je upriamiť pozornosť na dôležitosť prevencie patologických javov medzi žiakmi, viesť ich k správnemu životnému štýlu, aktívne využívať voľný čas a rozvíjať ich záľuby.

Pre žiakov I. stupňa sme pripravili hravé zábavné dopoludnie s mottom: „Radšej sa hrať ako drogy brať!“ Žiaci 2. stupňa boli zapojení do prieskumu zameraného na užívanie návykových  látok prostredníctvom dotazníka.

• Deň otvorených dverí na Spojenej škole v Starej Ľubovni

• Dňa 21.12.2022 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili dňa otvorených dverí na Spojenej škole v Starej Ľubovni, ktorú tvoria dve organizačné zložky: SOŠ hotelových služieb a remesiel a  Obchodná akadémia. Pre žiakov bol na oboch pracoviskách pripravený bohatý program, počas ktorého si mali možnosť pozrieť priestory školy a vyskúšať si prácu s drevom a stavebným materiálom. Naši žiaci mali tiež príležitosť obdivovať ukážky flambovania, miešania nápojov, pečenia vianočky, či zdobenia medovníkov. Nechýbala prezentácia odbornej praxe študentov v zahraničí, predstavenie programu Erasmus+ a systému duálneho vzdelávania. Veríme, že našich deviatakov táto prezentácia zaujala a v budúcom školskom roku budú študentami niektorých z ponúkaných odborov.

• Kriminalita mládeže

• V rámci prevencie protidrogovej činnosti dňa 11.novembra 2022 našu školu navštívil príslušník policajného zboru v Starej Ľubovni, ktorý žiakom 5. – 9. ročníka prezentoval aktuálnu tému Kriminalita mládeže (záškoláctvo, alkohol, šikana, kyberšikana a trestnoprávna zodpovednosť). Veríme, že si žiaci z tejto prednášky odniesli veľa poznatkov, ktoré budú pre ich zdravý životný štýl prospešné.

• Beseda o ústnej hygiene

• V rámci prevencie protidrogovej činnosti dňa 27. októbra 2022 k nám zavítala na prednášku pracovníčka z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Starej Ľubovni. Žiakom 3.A, 3.B. a 4. ročníka porozprávala o hygiene ústnej dutiny. Naučili sme sa starať o naše zúbky a aké je dôležité správne čistenie zúbkov.