• Deň otvorených dverí na Spojenej škole v Starej Ľubovni

• Aj tento rok sme sa so žiakmi 9. ročníka zúčastnili dňa otvorených dverí na Spojenej škole v Starej Ľubovni, kde sme mali možnosť navštíviť vynovené priestory SOŠ hotelových služieb a remesiel. Pre žiakov boli pripravené zaujímavé ukážky z odborov kuchár, čašník/servírka, pracovník v gastronómii, cukrár, murár a stolár. Každý z odborov má k dispozícii moderné technické vybavenie s možnosťou štúdia v duálnom vzdelávaní. Počas štúdia si žiaci majú možnosť svoje vzdelanie doplniť zaujímavými kurzmi, akými sú barmanský, someliérsky, či baristický kurz. Našich deviatakov mnohé z týchto odborov zaujali a v budúcom školskom roku plánujú byť študentmi tejto školy.

Autor: Mgr. Petrana Straková

• Prednáška - Konflikty

• ,,Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať“

V rámci prevencie protidrogovej činnosti dňa 19.01.2024 k nám zavítal pracovník CPP v Starej Ľubovni. Počas zaujímavej a praktickými príkladmi pretkanej  prednášky žiakom 8. ročníka vysvetlil ako zvládať problémy a konflikty samých so sebou alebo s inými ľuďmi. Žiakov prednáška zaujala a už teraz sa tešia na ďalšiu. Ďakujeme pracovníkom Centra poradenstva a prevencie v Starej Ľubovni za efektívnu spoluprácu.

Autor: Mgr. Zuzana Dubjelová