• Vitajte

• Základná škola Podsadek

• Vtáčiky v zime

Príchod chladných dní sa pre mnohých z nás spája s prikrmovaním vtáctva. Aj naši žiaci sa v zime starajú o vtáčikov, čistia im kŕmidla a prikrmujú ich. Na hodinách biológie, vlastivedy a vecného učenia sa žiaci oboznámili s tým, kedy máme začať s prikrmovaním, aký druh krmiva je vhodný a čo rozhodne vtáčikom do kŕmidiel nesmieme dávať. Učili sa spoznávať a pomenovať niektoré známe druhy vtákov, ako je vrabec, sýkorka, hýľ, drozd. Tejto téme sme sa venovali aj na iných vyučovacích hodinách napr. informatickej výchove, výtvarnej výchove a pracovnom vyučovaní. Žiakov veľmi zaujali živé prenosy zo života vtáčikov na FB stránke Kukaj.sk – Aktuálne živé prenosy z prírody.

Ekoučebňa

V rámci projektu Zelená škola v týchto dňoch finišujeme so stavbou altánku, ktorý sa nám na našej škole darí budovať aj vďaka ochotným dobrovoľníkom a členom kolégia. Altánok nám bude slúžiť nielen na oddych, ale aj ako „ekoučebňa“, v ktorej budeme môcť realizovať zážitkové vyučovanie. Už sa na to všetci tešíme.

Jeseň v školskej záhrade

Žiaci špeciálnych tried zbierali úrodu zo zeleninových a bylinkových záhonov. Boli prekvapení, že počas prázdnin im z malých semienok, ktoré v jari posiali vyrástli krásne veľké tekvice, kaleráby, fazuľa, cvikla, mrkva, petržlen, slnečnica a pre nich doposiaľ neznáma zelenina – ačokča. Bylinky nazbierané v bylinkovom záhone v zime využijú na prípravu zdravého a chutného čaju. Po zbere úrody žiaci vyčistili záhony a okolie školy od buriny a opadaného lístia.