Navigácia

 • Zápis detí do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021

  Zápis detí do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021

  P O Z V Á N K A

  Z Á P I S       D E T Í      D O      1.  R O Č N Í K A

  Riaditeľstvo Základnej školy Podsadek 140, 064 01 Stará Ľubovňa, oznamuje rodičom,

  že zápis detí do 1. ročníka  pre školský rok 2020/2021 sa uskutoční 

  v dňoch

  01.04. (streda) - 03. 04. (piatok) 2020 od 13.00 do 17.00 hod.

  v budove ZŠ.

  Zápis sa týka detí narodených od 01.09.2013 do 31.08.2014 a detí, ktoré mali odklad školskej dochádzky.

  Rodičia sa dostavia na zápis spolu s dieťaťom. 

   

  Čo je potrebné doniesť na zápis?​

  ​- Občiansky preukaz zákonného zástupcu (rodiča)

  - Rodný list dieťaťa

  - Zápisné 4 

   

  T E Š Í M E    S A    N A    V Á S !

 • Fašiangové obdobie

  Fašiangové obdobie
  25. 2. 2020

  Fašiangové obdobie sa nan našej škole oslavovalo na poslednú chvíľu, no bolo veselé, zaľúbené, vytancované,...

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Novoročné prianie

         Do nového roku Vám prajeme veľa šťastia, zdravia, osobných a

                                            pracovných úspechov.

   

            Riaditeľka školy Mgr. Slavomíra Gribová a kolektív zamestnancov

   

 • Prednáška s príslušníkmi polície

  Prednáška s príslušníkmi polície
  17. 12. 2019

  Do galérie Prednáška s príslušníkmi polície boli pridané fotografie.

  Dňa 17.12.2019 sa na  elokovanom pracovisku  uskutočnila prednáška s príslušníkmi  policajného zboru zameraná na trestno-právnu zodpovednosť detí a mládeže a predchádzanie páchaniu priestupkov a trestnej činnosti.  

 • Fajčenie a duševné zdravie

  Fajčenie a duševné zdravie
  5. 12. 2019

  Do galérie Fajčenie a duševné zdravie boli pridané fotografie.

  Dňa 05.12.2019 sa v našej škole uskutočnila prednáška na tému Fajčenie a duševné zdravie. Prednášku viedla zamestnankyňa z RÚVZ.

 • Deň otvorených dverí

  Deň otvorených dverí
  3. 12. 2019

  Do galérie Deň otvorených dverí boli pridané fotografie.

  Aj žiaci deviateho a ôsmeho ročníka, ktorí navštevujú elokované pracovisko na Levočskej ulici v Starej Ľubovni, sa  03.12.2019 zúčastnili Dňa otvorených dverí.  V SŠI v Starej Ľubovni  si so záujmom  prezreli priestory internátu, tried a dielní odborov, ktoré OU ponúka.

 • Ochranárik

  Ochranárik
  3. 12. 2019

  Do galérie Ochranárik boli pridané fotografie.

       Aj v tomto školskom roku sa naša škola  opäť  zapojila do okresného kola výtvarnej súťaže „OCHRANÁRIK ČÍSLA TIESŇOVÉHO VOLANIA 112   A CIVILNEJ OCHRANY,“  ktorej cieľom bolo priblížiť  deťom  hravou formou a rôznorodými umeleckými technikami tematiku civilnej  ochrany a jej prepojenie s jednotným európskym číslom tiesňového volania 112 s možnosťou ich ďalšieho využitia v rámci osvety a propagácie zo strany usporiadateľa. Umelecké práce tohtoročnej súťaže sa niesli v znamení témy:  „Záchranári na lúke, v lese, v horskom teréne“,  v rámci ktorej žiačka Jozefína Kotlárová pod vedením pani učiteľky PaedDr. Heleny Jendrichovskej, získala I. miesto v okresnom kole.

 • Červené stužky

  Červené stužky
  2. 12. 2019

  Do galérie Červené stužky boli pridané fotografie.

  01.12.2019 si pripomíname Svetový deň boja proti AIDS. Žiaci 7. až 9. ročníka sa zapojili maľovaním tematiky boja proti AIDS.  V rámci vyučovacích hodín bilógie sa dozvedeli základné informácie o víruse HIV a ochorení AIDS. 

 • Deň otvorených dverí SOŠ

  Deň otvorených dverí SOŠ
  29. 11. 2019

  Do galérie Deň otvorených dverí SOŠ boli pridané fotografie.

  Dňa 29.11.2019 nám svoje dvere dokorán otvorila Stredná odborná škola na Jarmočnej ulici v Starej Ľubovni. Žiaci IX. ročníka túto možnosť využili a obhliadli si priestory a areál školy, oboznámili sa s odbormi, ktoré škola ponúka, vypočuli si zážitky a skúsenosti žiakov z praxe doma aj v zahraničí, či na súťažiach.

 • Trieda číta triede

  Trieda číta triede
  27. 11. 2019

  Do galérie Trieda číta triede boli pridané fotografie.

  27. 11. 2019 sa žiaci IV. B a V. B špeciálnych tried stretli na hodine čítania v knižnici pri aktivite Trieda číta triede. Žiaci s dobrými čitateľskými schopnosťami čítali rozprávku: Rukavička, kto v tebe býva?. Ostatní žiaci mali v rukách maňušky zvieratiek z rozprávky. Ak v určitej časti vystupovalo konkrétne zvieratko, daný žiak s maňuškou zahral krátke divadielko. Vďaka tejto rozprávke žiaci pochopili príslovie: Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí.  

 • Bylinkové čaje

  Bylinkové čaje
  21. 11. 2019

  Do galérie Bylinkové čaje boli pridané fotografie.

  Blahodarné účinky byliniek poznali už naši predkovia. Každodenné pitie zázračných čajov nahradí účinok získaný z tabletiek. Dodajú nám impulz, upravia telesnú rovnováhu a ulahodia našej mysli.

  Aby sme z čajov vyťažili čo najcennejšie zdraviu prospešné zložky, je dôležitá ich príprava. Bylinkové čaje pijeme čerstvo pripravené najlepšie nalačno alebo tesne pred jedlom. Sypané čaje alebo čajové vrecúška necháme vylúhovať max. 10 – 15 minút. Existuje mnoho skvelých druhov, nebojme sa vyskúšať niečo nové. Už aj mladší žiaci si vedia pripraviť chutný a zdravý čaj.

 • Žiacky turnaj v stolnom tenise

  Žiacky turnaj v stolnom tenise
  6. 11. 2019

  Do galérie Žiacky turnaj v stolnom tenise boli pridané fotografie.

  V Podolínci sa konal žiacky turnaj v stolnom tenise, ktorého sa zúčastnilo niekoľko škôl. Žiaci si zašportovali a hlavne sa nadchli pre stolný tenis. 

 • Divadelné predstavenie Cigánsky boxer

  Divadelné predstavenie Cigánsky boxer
  6. 11. 2019

  Do galérie Divadelné predstavenie Cigánsky boxer boli pridané fotografie.

  Od 05.11. - 07.11.2019 prebieha v Ľubovnianskej knižnici zaujímavé trojdnie pod názvom Dobrý deň sused, v rámci ktorého sa prezentuje rómska kultúra. Naši žiaci z divadelného krúžku ROMA ART, v ktorom pracujú pod vedením PaedDr. Jany Pierovej, boli pozvaní na divadelné predstavenie s názvom Cigánsky boxer. Veľmi poučné a emotívne spracovanie spomienok mladého rómskeho boxera, ktorý sa snažil so svojim priateľom presadiť v Nemecku v období druhej svetovej vojny v športovej oblasti boxu. Vo svojich spomienkach , s ktorými sa delí s publikom, vykresľuje strašný prístup niektorých ľudí voči rómom v tomto období a taktiež do akej bytostnej biedy sa môže človek dostať, ak sa nerozhoduje správne. Excelentý herecký výkon podal len jediný herec Filip Teller. Ďakujeme a prajeme veľa "prebudení" pri Vašich vystúpeniach.

 • Výtvarné workshopy v Ľubovnianskej knižnici

  Výtvarné workshopy v Ľubovnianskej knižnici
  5. 11. 2019

  Do galérie Výtvarné workshopy v Ľubovnianskej knižnici boli pridané fotografie.

  Ľubovnianska knižnica pozvala našich žiakov 7. a 8. ročníka na výtvarné workshopy, ktoré prezentovala lektorka Šarlota Bottová. Zrazu sa naši žiaci stali veľmi rýchle výtvarníkmi. 

 • Starí rodičia čítajú deťom

  Starí rodičia čítajú deťom
  31. 10. 2019

  Do galérie Starí rodičia čítajú deťom boli pridané fotografie.

  V mesiaci október sme spolu so žiakmi prvých ročníkov uskutočnili aktivitu „Starí rodičia čítajú deťom“. Naši malí prváci pozvali svojich starých rodičov na šálku čaju a posedenie, pri ktorom starí rodičia čítali svojim vnúčatám úryvky nielen zo slovenských, ale aj rómskych rozprávok.

 • Týždeň jablka

  Týždeň jablka
  25. 10. 2019

  Do galérie Týždeň jablka boli pridané fotografie.

  „Jedno jablko denne nám zaručí pevné zdravie.“

  Aj v tomto duchu sa na našej škole v dňoch od 21.-25. októbra, opäť po roku, uskutočnil Týždeň jablka. Počas týždňa sme si pripomenuli nielen výbornú chuť rôznych odrôd jabĺk, ale aj ich mimoriadny význam pre naše zdravie. Jablkový týždeň sme si spestrili aktivitami v podobe jablkového kvízu, smoothie kútika, ochutnávkou a porovnaním kúpených a domácich jabĺk, prípravou jablkových dobrôt, či hlasovaním o najkrajšie jablko. Naši žiaci si tiež zmerali sily v súťaži o najrýchlejšie zjedené jablko. Víťazom tejto súťaže sa stal Eduard Červeňák, žiak 4.B triedy, s výborným časom 1 minúta a 44 sekúnd.

 • Účelové cvičenie

  Účelové cvičenie
  18. 10. 2019

  Do galérie Účelové cvičenie boli pridané fotografie.

 • Jesenná brigáda

  Jesenná brigáda
  10. 10. 2019

  Do galérie Jesenná brigáda boli pridané fotografie.

  Volám sa Martin. Som žiakom 8.ročníka. Prihlásil som sa do  „Zelenej školy“, lebo mi záleží na mojom okolí, v ktorom žijem. Hnevá ma neporiadok a odpadky, ktoré každé ráno vidím cestou do školy. Aj preto som sa rád zapojil do brigády, ktorá má prírode pomôcť. Spoločne s celou triedou sme vyzbierali odpadky okolo školy. S pánom školníkom sme upravili kompostovisko, ktoré sme si založili pred dvomi rokmi a jeho produkt využívame pri pestovaní neveľkého množstva zeleniny a liečivých byliniek v maličkých záhonoch na školskom dvore. Vyzametali sme chodníky, upravili kvetinové záhony.

  Celá naša škola zrazu opeknela. Veľmi sa nám to páčilo. Bol by som rád, keby si každý uvedomil, že odpadky nepatria do prírody, ale pekne do separovaného zberu. A keď sme sa to dokázali naučiť my, mal by to zvládnuť každý. Veď každý z nás chce žiť v čistom zdravom prostredí.

  Napísal: Martin Čureja (8.ročník)

 • Banánový beh

  Banánový beh
  26. 9. 2019

  Do galérie Banánový beh boli pridané fotografie.

      Tak, ako to už v našom meste Stará Ľubovňa býva, aj tento rok nastal čas jarmoku.

       Už tradične Ľubovniansky jarmok dňa 26.09.2019  otvára športová súťaž pod názvom Banánový beh. Zúčastňujú sa ho žiaci druhého stupňa základných škôl.

  Pre žiakov našej školy to bolo niečo nové nakoľko sme sa  do súťaže zapojili po prvýkrát pod vedením našich telocvikárov  Mgr. Martina Klimčáka  a Mgr. Daniela Senka.

        Aj keď sme skončili na 6.mieste, nevešajme hlavu, lebo o rok sa zúčastníme opäť a už budeme  zas o niečo skúsenejší  a hlavne budeme natrénovaní, lebo vieme, čo nás tam čaká. Dôležité je zúčastniť sa.

Kontakt

 • Základná škola Podsadek
  Podsadek 140, 064 01 Stará Ľubovňa
 • 052 /23 88 272